
| Parameter | Value |
|---|---|
| Max Operating Temperature | 85 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Number of Pins | 256 |
| Packaging | Tray |
| Halogen Free | Halogen Free |
| Radiation Hardening | No |
| RoHS | Compliant |
| Voltage | 4 V |
| REACH SVHC | No SVHC |
| Frequency | 250 MHz |
| Core Architecture(core/core processor) | Coldfire |
| Interface | CAN, EBI/EMI, Ethernet, I²C, SPI, UART, USART, USB |
| Memory Size | 8 kb |
| Memory Type | ROMLess |
| Number of I/Os | 87 |
| Oscillator Type | Internal |
| Peripherals | DMA, PWM, WDT |
| Operating Supply Voltage | 1.2 V |
| Max Supply Voltage | 1.32 V |
| Min Supply Voltage | 1.14 V |
| Max Frequency | 250 MHz |
| RAM Size | 64 kB |
| Data Bus Width | 32 bit |
| Number of Timers/Counters | 4 |
| I/O Voltage | 1.32 kV |
| Max Clock Frequency | 250 MHz |
Stock: 234
Distributors
pcbx
Unit Price$21.91612
Ext.Price$21.91612
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $21.91612 | $21.91612 |
| 10 | $18.34251 | $183.42510 |
| 25 | $17.36619 | $434.15475 |
| 50 | $16.96099 | $848.04950 |
| 100 | $16.56511 | $1656.51100 |
| 300 | $16.34930 | $4904.79000 |
| 500 | $16.13630 | $8068.15000 |
| 1000 | $15.92608 | $15926.08000 |
| 3000 | $15.71859 | $47155.77000 |
| 5000 | $15.51355 | $77567.75000 |
